Kryminał na Dzień Ojca

23 czerwca to doskonała okazja żeby wręczyć tacie prezent na Dzień Ojca; prezent w postaci kryminału! Poniżej prezentujemy listę pięciu z nich, które szczególnie powinny przypaść do gustu fanom tego gatunku.

1. Alek Rogoziński – “Teściowe muszą zniknąć”. To nietuzinkowa propozycja dla fanów kryminałów, którym brakuje w życiu trochę śmiechu! Książka opowiada o dwóch teściowych będących swoim przeciwieństwem. Jedna jest fanatyczną słuchaczką radia Święta Jadwiga i oponentką wszelkich lewackich ruchów. Druga – przeciwnie: wypełnia czas udziałem w marszach równości, a jej liberalizm zaskoczyłby niejednego młodego! Czy będą w stanie pomóc swojemu wnukowi oskarżonemu o morderstwo? Współpraca jest konieczna. Ale czy możliwa?

2. Opracowanie zbiorowe – “Balladyna”. Ta nowoczesna odsłona znanej wszystkim tragedii Słowackiego pokazuje, że zło nigdy nie przemija tylko przyjmuje inne formy. Tak samo Balladyna – zmieniają się czasy, imiona, ale ona nadal istnieje i jedyne co odróżnia ją od pozostałych ludzi to znak na czole. Czy jest coś do czego nie jest zdolna? Niezwykle intrygująca książka wielu polskich autorów, która zachwyci chyba każdego!

3. Harlan Coben – “O krok za daleko”. Zrozpaczony ojciec, Simon Greene próbuje odnaleźć swoją córkę. Gdy mu się to prawie udało, na przeszkodzie staje mu Aaron – człowiek, z którego powodu córka uciekła. Czy rozwiąże tę zagadkę zanim będzie za późno. I do czego może dopuścić się ojciec byle tylko odzyskać ukochaną córkę? A jeśli tajemnica jest zbyt głęboka i to jemu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Silne emocje gwarantowane!

4. Jenny Blackhurst – “Ktoś tu kłamie”. Erica Spencer zginęła w nieszczęśliwym wypadku na przyjęciu halloweenowym. Ktoś jednak sądzi, że to nie był wypadek. Czy dziewczyna została zamordowana? Przez kogo? I dlaczego? W sieci pojawia się seria podcastów, w których ktoś postanawia zdemaskować mordercę. Po kolei wypytuje każdego z oskarżonych obiecując, że prawdę poznamy na samym końcu. Co kryją mieszkańcy Severn Oaks? A jeśli wśród nich kryje się już jeden morderca? I wreszcie: kto zabił?

5. Camilla Lackberg – “Latarnik”. Gråskär nieopodal Fjällbacki. Dla jednych ostoja. Dla większości wyspa upiorów. Gdy umiera Mats Sverin okazuje się, że był tam niedługo przed śmiercią. Co się wydarzyło? Jakie mroczne tajemnice kryją się za jego morderstwem? I czy powszechnie lubiany mężczyzna ma coś na sumieniu? Policja stanie na głowie by się tego dowiedzieć. Ale ktoś bardzo chce, aby prawda nie wyszła na jaw. Mroczny nastrój. Świetna fabuła. Czy potrzeba jeszcze zachęcać?

Prezent zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com